Biuro Edukacji Podatków Lokalnych
Marcin Adamek
ul. Kożuchowska 15a
65 - 364 Zielona Góra                                                                                        
Tel./fax 68 352 39 41, kom. 510 853 165
E – mail: biuro@podatki-lokalne.pl, www.podatki-lokalne.pl

https://twitter.com/podatki_lokalne

Egzekucja administracyjna 2016!   - wszystkie szkolenia zostały zrealizowane. Dziękujemy za uczestnictwo!Szanowni Państwo!

Z przyjemnością zawiadamiam o I edycji nowego szkolenia „Egzekucja administracyjna - zadania wierzyciela po zmianie ustawy i nowe rozporządzenie wierzycielskie od 1 stycznia 2016 ” dla pracowników samorządowych (gmin i związków) zajmujących się księgowością podatkową (odpowiadających za upomnienia i tytuły wykonawcze, bieżącą współpracę z organem egzekucyjnym) oraz egzekucją administracyjną.


Na szkoleniu omówione zostaną zmiany w ustawie o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (nowelizacja od 1 stycznia 2016r.) oraz nowe rozporządzenie wykonawcze, które weszło w życie również 1 stycznia 2016r. i zastąpiło dotychczasowe rozporządzenie Ministra Finansów. Przepisy te mają bezpośredni związek z pracami windykacyjnymi.


Możliwość odstąpienia od czynności egzekucyjnych, zasady stosowania działań informacyjnych przez wierzyciela

i konieczność ich ewidencjonowania. Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że od 1 stycznia 2016r. bez numeru Pesel/Nip zobowiązanego egzekucji administracyjnej nie będzie! Rozporządzenie wierzycielskie wprowadza zmiany w zakresie kierowania tytułów wykonawczych do urzędu skarbowego, ale również precyzuje dotychczas sporne obowiązki w tym zakresie.


Serdecznie zachęcam do zapoznania się z programem szkolenia, w którym przedstawiłem Państwu najważniejsze ze zmian
w egzekucji administracyjnej (dostępny w zakładce: Szkolenie - Egzekucja administracyjna 2016).

z pozdrowieniami

Marcin Adamek
Szanowni Państwo!

Zachęcam do lektury artykułu mojego autorstwa pt. "Przedawnienie podatków lokalnych w księgach rachunkowych urzędu", który ukazał się w styczniowym wydaniu Finansów Publicznych. Skrót artykułu dostępny pod linkiem: http://www.finansepubliczne.pl/numery/styczen-2016/przedawnienie-podatkow-lokalnych-w-ksiegach-rachunkowych-urzedu.html

zapraszam do lektury

Marcin Adamek


Copyright Marcin Adamek 2011 - 2016

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0